Web Sitesi Sosyal Medya Bemol Music
  • Ud Metodu-4 "DVD'li"

Bu 4.seviye olan DVD ve kitabımız, ud eğitiminde 40 yılı aşan bir süreden beri tecrübeyle gelişerek kullanılmakta olan sistemin görme ve işitme desteği ile sunuluşudur. Dernekler, dershaneler, özel dersler, İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda 26 yıl, Haliç Üniversitesi Konservatuarında 8 yılda yüzlerce ud öğrencisinin yetişmesinde hizmeti olan bu sistem, verdiğimiz derslerle birlikte oluştu.

   DVD’de bulacaklarınızdan bazıları:

.  Rast Makamı ve genel olarak makamlara bakış. Acemli Rast, Uşşak ve Beyâtî makamları,

· Bir Makamın dizi veya eser notasından keşfedilmesinin ipuçları. Yepyeni şemalar ve karşılaştırmalarla.

· Taksim türleri, müzikte ve taksimde yapı (cümle, peiod, soru-cevaplar) Taksim çalışırken-yaparken nelere dikkat etmeli.

· Senkop ve mızrap, stakkato (kesik çalış), triole ve mızrap, transpoze icra, dört sesten uygulamalar,

· Notaları ve icralarıyla: İstanbul Türküsü “Üsküdar’a Gider İken” H.S.Arel “Zillerle Raks Eden Kız” M. Torun “O Günlerden bu Günlere” Dede Efendi “Şâd Eyledi Cânü Dilimi” Dede Efendi “Yine Bir Gülnihal” İsmail Baha Sürelsan “Öyle Zalim ki Vefasız” B. Abdi Efendi “Sevdim Yine Bir Nevcivan” İstanbul Türküsü “Darıldın mı Gülüm Bana” Refik Fersan “Rast Peşrevi” Abdülkaadir Merâgî “Amed nesim-i subh dem” H. S. Arel “Uşşak Peşrevi” Süleyman Erguner “Ömrün Şu Biten Neşvesi” Kemânî Tatyos Efendi “Gamzedeyim Deva Bulmam” Tab’î Mustafa Efendi “Gül Yüzlülerin Şevkıne Gel” Şevkı Bey “Emel-i Meyl-i Vefa” Beyâtî Koşma Aranağmesi “Cihanda Var Mıdır Acep”YazarMutlu Torun
Yayın Yılı2012
Ebat21x15cm
Sayfa92
ISBN978-975-6723-82-1

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Ud Metodu-4 "DVD'li"

  • Ürün Kodu: 543
  • Stok Durumu: 87
  • 25,00TL