Web Sitesi Sosyal Medya Bemol Music
  • Çello'ya İlk Adım-1
    “Adım Adım Çello” adı ile sunulan kitap profesyonel çello eğitiminin 2., 3. yıllarında kullanılması için düşünülmüştür. Daha önce 2013’te “2 Çello İçin Repertuar” adlı kitap bu kitabın devamı olarak düşünülebilir.

Kitap 14 (15) bölümden oluşmaktadır ve parçalar zorluk seviyesinin artışı ile sıralanmıştır. Küçük teknik zorluklardan düzenli bir şekilde daha ileri teknik zorluklara akıcı geçişlerle sıra sağlanılmıştır.

Yaylı sazlarda eğitime başlarken çalgıcının ellerinin farklı fonksiyon yapmasından dolayı başlangıç davranışlarının eğitiminde sağ ve sol elin ayrı ayrı çalıştırılması önerilmektedir.

1. Yayın çekilmesi boş orta teller Re ve Sol”dan başlamalı, daha sonra ise üst tel La ve alt tel Do‘ya geçilmelidir.

2. Sol elin tutuş temelini oluşturmak için pizzicato önerilmektedir. Başlangıç aşamasından sonra iki elin koordinasyonunu sağlayarak sunulan materyale geçilebilir.

Kitabın içeriği uygulamaya dayanır ve sunulan materyal çeşitlilik ve zenginlik taşımakla her bir öğrenciye bireysel yaklaşım sağlamaktadır. Kitap aynı zamanda müzelerden, kütüphanelerden, özel koleksiyonlardan toplanmış ünlü viyolonsel sanatçıları ve onların öğrencilerinin fotoğrafları ile zengindir. YazarEldar İskenderov
Yayın Yılı2014
Ebat21x30cm
Sayfa96
ISBN978-605-4682-25-6

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Çello'ya İlk Adım-1

  • Ürün Kodu: 594
  • Stok Durumu: 88
  • 30,00TL